V neděli jsem se vydal do rybářské vesnice Howth. Těšil jsem se, že si nafotím místní útesy a moře. Bohužel to nevyšlo fotograficky úplně podle mých představ, možná se sem ještě někdy vrátím... Ve vesnici je přístav, v němž kotví mnoho menších rybářských lodí. Je tu také mnoho obchodů a restaurací, kde se dají plody moře zakoupit. Já jsem sem jel vlakem, který je zde nazýván Dart, cesta z centra trvá asi 40 minut. Počasí bylo irské, takže jsem byl ještě v přístavu durch, ale naštěstí foukal silný vítr, který mne ten den několikrát vysušil.
Po prohlídce vesnice a přístavu  jsem se vydal na útesy, kde bylo docela mnoho turistů, ale čím člověk pokračoval dále k majáku, tím lidí ubývalo. Za celý den jsem nachodil asi 18km. Pro dokreslení situace, jak takové focení probíhá, jsem si pořídil pár sefíček. Počasí mi celý den znesnadňovalo. Při dlouhých expozicích (30s) vítr klepal se mnou i stativem. Jednou málem srazil náraz větru stativ z útesu do moře (byl zatížen zavěšeným 10kg batohem, přesto by se převrátil, kdybych ho nechytil...)
Když jsem chtěl udělat panorama malé pláže pod útesy, byl jsem naštěstí v závětří. Zrovna jako na potvoru bylo nade mnou modro, chtěl jsem zajímavé mraky, tak jsem se natáhnul na kameny a čekal. Modro, modro a byl jsem durch... Poslední fotka je pro ty, které zajímalo, jestli tu rostou houby. Víc jsem jich tu nenašel.
Back to Top