Vyrazil jsem na svůj poslední autobusový výlet s ostatními studenty. Cílem bylo znovu Ring of Kerry a nově i městečko Dingle.  Irská krajina je ve vnitrozemí trochu nuda. Všude jsou malé, oplocené, zelené a často podmáčené pastviny plné ovcí nebo krav. Na krátkou obědovou čůrací pauzu jsme s autobusem zastavili ve vesnici Adare, jejíž historie sahá až do 13. století. Nalézá se zde opatství Trinitarian a hrad Desmond. 
Ring of Kerry mě tentokrát přivítal pěkným počasím, a tak místní krajina vypadala jinak, než minule, kdy jste tu byli s Ivou. Navíc se v Irsku poměrně ochladilo, v noci mrzne. Díky tomu vrcholky místních hor pokryl lehký sněhový poprašek. Sníh, jako takový, je zde velmi vzácný. Cesta probíhala tak, že se na 10 minut zastavilo na pár zajímavých místech, kde všichni vyběhli ven, začali se všude a se vším fotit.
Výlet byl dvoudenní. Spali jsme v hostelu v městečku Killarney. Poměr holek a kluků byl vcelku příznivý, cca 40:10. Ale když většina vyrazila do místních hospod a barů, já jsem šel do zdejší katedrály na mši. Byl to jeden z mých cílů v Irsku, protože víra je zde důležitá a patří k místní kultuře. I když už né tolik, jako dřív. Ranní program byl jízda na koních, nebo na koňském povozu, v místním národním parku. Možná je nejkrásnější pohled na svět z koňského hřbetu, ale já si chtěl jít konečně na chvíli svoji cestou, a tak jsem do parku vyrazil po svých. Tato oblast je známá velkým množstvím jelenů.
Novinkou pro mě byl polostrov s městečkem Dingle. Toto městečko je všude zmiňované, jako turisticky zajímavé. Pro mě to však bylo takové zklamání, že zde není žádná fotografie. Poslední zastávkou našeho výletu byla tato pěkná pláž. Škoda, že jsem si tu nesplnil svůj další cíl, zaplavat si v moři... Po návštěvě této pláže nás čekala 4,5 hodiny dlouhá cesta zpět do Dublinu.
Back to Top