Celý pátek jsme si vyhradili na tzv. Ring of Kerry. Jedná se o silniční okruh, který má délku 180 km  a obkružuje poloostrov Iveragh. Vyznačuje se údajně nejkrásnějšími výhledy v Irsku. Tato oblast je také oblíbenou turistickou destinací a z Dublinu denně odjíždí na jednodenní výlet mnoho autobusů s turisty. Zajímavostí je, že autobusy tento okruh jezdí výhradně proti směru hodinových ručiček, protože občas není vůbec jednoduché se vytočit na místních úzkých silničkách.
Náš den jsme započali na pláži u Ross-Beha. Počasí bylo typicky irské. Vítr, déšť a zima.
V celém Irsku najdeme spoustu kamenných památek. Pevnost Cahergall pro mě patří k těm nejzajímavějším. Postavena byla v 6. století našeho letopočtu. Zeď je silná 3 metry a je až 6 metrů vysoká.
Nedaleká o něco modernější pevnost se jmenuje Ballycarbery. Hrad byl budován od roku 1398 a současná podoba pochází z 16. století. Bohužel místní počasí nepřežila většina irských hradů. Často také jejich části můžeme najít ve zdech domů okolních farmářů...
Útesy v Portmagee byly naší nejzápadnější zastávkou na cestě. Dosahují výšky až 300 metrů a jsou mnohem členitější než Mohérové útesy. Na druhou stranu však nejsou tak kolmé. Silný vítr a déšť nám na pěkném zážitku neubraly, líbilo se nám zde více než na Mohérových útesech.
Vidět zde duhu není díky deštivému počasí nic neobvyklého. Vidět tu kamennou zříceninu je však také vcelku běžné. :-) Ring of Kerry nabízí spoustu pěkných výhledů a klikaté silničky jsou zábavné pro řidiče.
Hlavním městem tohoto kraje je Killarney. Strávili jsme zde naši třetí noc a ráno vyrazili do blízkého národního parku, kde je k vidění jezero Leane, bažiny, hrad Ross a spousta jelenů.
Back to Top