Ivča za mnou do Irska přiletěla na 4 dny a já jí i sobě chtěl ukázat místní zajímavá místa. Půjčili jsme si  auto, 4x zabookovali pokoj skrze Airbnb a vyrazili na 1200 km dlouhou cestu. Řízení vlevo mi nedělalo problém, už jsem si tady zvykl díky ježdění na kole. Prvních pár stovek kilometrů jsem ale měl problém s tím, abych se správně zarovnal do pruhů na vozovce, podvědomě jsem se stále rovnal podle levé čáry. Silnice jsou zde velmi úzké a hned vedle nich je většinou kamenná zeď, žádný příkop. Jezdí se tu všude 100 km/h, často i ve vesnici mezi domy.
Ivča přiletěla  ve středu večer, po zapůjčení auta jsme se vydali přímo na západ k městu Galway, kde jsme přespali. Ráno jsme vyrazili do Galway. Je to vcelku pěkné město. Bohuže však pro Vás nemám fotografie z ulic, nebylo moc co fotit. Zaujala nás však místní katedrála, kerá byla postavena v roce 1965. Je tak nejmladší kamennou katedrálou v Evropě. Je zasvěcena nanebevzetí Panny Marie a svatému Mikuláši.
Po studenné ranní procházce v uličkách města jsme vyrazili na jih směrem k národnímu parku Burren. Cestou jsme zastavili u hradu Dunguaire, který se nalézá na malinkatém poloostrově hned vedle silnice. Postaven byl v roce 1520. Hrad se často fotí s blízkou vodní hladinou, my jsme zde bohužel byli zrovna v době odlivu.
Back to Top