Závěrem minulého týdne mě v Dublinu navštívili rodiče. Strávili zde celkem 4 dny a měli opravdu štěstí na počasí, protože kromě soboty, z které jsou ty to fotografie, tady bylo hezky slunečno.
V sobotu jsme společně vyrazili na jeden z nejznámějších irských hradů jménem Blarney. Ten se nachází kousek od města Cork, které je druhé největší město Irska a leží na jihozápadě země. Z hradu bohužel do dnešních dnů zbylo jenom torzo. První opevnění zde vzniklo okolo roku 1200 a hrad tak jak jej vidíte na fotkách pochází z roku 1446. Místo je známe pro místní kámen, který je součástí zdi na vrcholku hradu a správně byste ho měli políbit zdola, ležíce přitom na zádech. Za projev lásky se Vám kámen dle pověsti odmění darem výřečnosti. Bohužel byl v obsypání rozvášněnými turisty, tak ho v galerii nenaleznete.
K hradu patří i velký park, který byl však z části uzavřen, protože mnoho místních velikánů poškodil silný vítr, který se tu nedávno prohnal jako hurikán Ophelia.
Po návštěvě hradu jsme se přesunuli do centra Corku, kde jsme měli rozchod. Bohužel Vám nenabídnu více fotek, protože jsem v tuto chvíli prožíval již několikátou horečku přecházené chřipky. Gotickou katedrálu Saint Fin Barre's z roku 1789 jsem však nemohl vynechat.
Back to Top