Celodenní výlet do Severního Irska byl pojmenovaný podle světoznámého seriálu Game of Thrones (Hra u trůny), protože jsme měli navštívit místa, kde se děj tohoto seriálu částečně odehrává. Samotný seriál se pak natáčí v Belfastu v Titanic Studios.
První naše zastavení mělo být u nejfotografovanějšího místa Irska "The Dark Hedges". Měl jsem poměrně velká očekávání, ale zároveň jsem tušil, že to nebude jen tak, protože většina těch fotek v odkaze je focena dlouhým ohniskem, které zplošťuje perspektivu. Na místě jsme měli problém zaparkovat, protože na místním rozbahněném plácku už stály 2 autobusy a několik aut. Když budu upřímný, je to vlastně vcelku špatná okreska plná turistů. Stromořadí je již prořídlé, většina stromů má v sobě zarostlý ostnatý drát a nese jména hlupáků, co šli okolo. Jak jsem se dozvěděl při psaní tohoto textu, v lednu 2016 bylo při bouři několik místních stromů vyvráceno a spousta větví byla ulámána.
Naše další zastavení bylo v maličkatém přístavu Ballintoy Harbour, který se zapsal do dějin kinematografie jako přístav Lordsport ležící na Železných ostrovech. Nás přístav přivítal zde již tradičním mrholením.
Naším posledním zastavením ze seriálové série byl visutý lanový most mezi útesy zvaný Carrick-a-Rede Rope Bridge. V seriálu vystupuje jako Bouřlivý konec sídlo patřící rodu Baratheonů.
Most byl však kvůli silnému větru bohužel uzavřený (cca 75 km/h) a my se tak alespoň došli k němu od autobusu podívat.
Back to Top