Na mé univerzitě (DIT) je okolo 100 zájmových spolků (hudba, věda, tanec, příroda, charita atd.). Různorodost je to opravdu značná a spolky jsou zde poměrně populární. To je velký rozdíl oproti našim univerzitám, kde samozřejmě jsou spolky také, ale ne v takové míře. Jak jistě již správně tušíte, přidal jsem se do místního fotospolku, který se schází každý čvrtek večer a věnuje se různorodým tématům.  Vedou ho dva kluci, kteří se věnují focení i komerčně při studiu, zbytek jsou nadšení amatéři. Setkání proběhlo již několik, ale až nyní jsem se zúčastnil prvního, neboť jsem doteď buďto běhal po místních kopcích, nebo mě nezaujalo dané téma.
Workshop byl na téma Light painting, neboli Malba světlem. Klasické prvky s baterkami a jinými zdroji světla mám snad vcelku zmáknuté, ale jak správně použit ocelovou vlnu, mi doteď bylo tajemstvím
Ocelová vlna se běžně používá jako brusivo a můžete ho zakoupit u každého kutila. Překvapivě hoří, lépe řečeno tedy spíše doutná. Pokud ji roztočíte, dostane se k ní více vzduchu, tedy i kyslíku, a rozhoří se více a začne se rozpadat. Jiskry jsou na světě! Jednoduché, ale velmi efektní, možný až trochu kýčovité. :-) Až mě někdy napadne vhodné téma na fotografii, určitě to vyzkouším sám a podělím se s Vámi.
Back to Top