Druhá část našeho výletu do Severního Irska se konala v jeho hlavním městě Belfast. Bohužel organizace zájezdu byla dost tristní, takže jsme měli 30 minutovou společnou prohlídku v pár ulicích, kde se ke všemu konaly demonstrace různých skupin převážně za lidská práva. Poté jsme nasedli do autobusu a 1,5 hod jezdili po městě a na závěr jsme se vrátili na původní místo, kde jsme měli na 25 minut rozchod.
V místní krásné radnici  z roku 1906 si náš letitý průvodce potřeboval udělat čůrací pauzu, tak jsme si ji alespoň prohlédli. Hlavní kupole je 53 metrů vysoká.
Při autobusové prohlídce města jsme zastavili u zdi Míru, která má několik částí a nejdelěší je zhruba 5km dlouhá a 5,5m vysoká a každý z účastníku zájezdu zde mohl zanechat nějaký svůj hluboký historický otisk. Hlavní důvod vybudování této zdi v roce 1969 byl, aby oddělovala katolíky (převážně Iry) a protestanty (převážně Brity) od sebe. V roce 2008 se začalo poprvé mluvit o její odstranění, ale až letos se rozhodlo, že všechny části zdi musejí být do roku 2023 odstraněny.
Back to Top