V okolí Trojského mostu a samozřejmě i po něm se pohybuji poměrně často. Musím říci, že se mi ten most architektonicky vždycky líbil. Jako fotografa mě lákalo si ho nějak hezky vyfotit.
V poslední době si hraju s 360° fotkami. Postupně jsem pronikal do technik zpracování těchto fotek a učil se nové prostorové představivosti, která je potřeba, pokud nechcete jen náhodně fotit, ale jdete za nějakou svoji konkrétní výslednou představou.
Mým nápadem bylo vyfotit panorama mostu z pod jeho oblouku. Je třeba si umět tu fotku vizualizovat a vymyslet technické provedení. První myšlenka byla jednoduše spustit kameru na laně, ale problém je vítr, který fouká nad řekou. Muselo by se počkat na 100% bezvětří, ale to je vcelku loterie. Zvolil jsem tedy dlouhou tyč a její ukotvení k zábradlí, kamera tak byla pevně fixována.
Fotografováním jsem na místě strávil zhruba hodinu. Během tohoto času se měnilo denní světlo i osvětlení mostu. Vytvořil jsem z fotografií abstraktnější koláž, která mě baví svojí barevností i perspektivou.
Pro úplnost vkládám i 360° snímek, z kterého to všechno vzniklo. :)
Back to Top