Silvestr 2020
Těšil jsem se už od léta, jak si na silvestra vyzkouším na ohňostrojích nad Prahou nově naučené techniky skládání a úprav fotografií. Bohužel omezení ohňostrojů a nakonec i zákaz vycházení neslibovalo kdo ví jakou show. Přemýšlel jsem, jestli já sám mám vůbec jít ven a nesedět radši doma, jak bych správně měl...
Nakonec jsem se rozhodl, že půjdu. Vyrazil jsem už po 20 hod, abych na místo dorazil ještě před 21 hod. Sbalil jsme si teplé oblečení, židli, čokoládové kapučíno v termosce a jedno balení Pringlsek.
Na kopci v lesoparku Bílá skála nebyla ani noha, rozbil jsem základní tábor a jal se kochat výhledem na Prahu. Občas někdo vystřelil rachejtli, ale zvuk se ke mně na tu vzdálenost donesl až ve chvíli, kdy už bylo po parádě. Bylo tedy potřeba být stále ve střehu. Ještě že mám bezdrátové ovládání, a mohl jsem tak mít ruce v teple v kapsách.
Chtěl jsem si z celého večera odnést jen dvě fotky.

1) Pohled na pražské panoráma plné ohňostrojů
(To znamená, že foťák celý večer míří na jediné místo a fotíte jednotlivé ohňostroje, když je tedy stihnete. Výběr se pak složí na jedinou fotku.)
2) 360° fotku plnou ohňostrojů zachycující atmosféru
(Kamerka, která je upevněná na první fotce na zrcadlovce, fotí časosběr. Snímky se pak opět složí do jednoho. Oproti zrcadlovce výrazně menší kvalita.)
O půl jedné jsem se naprosto zmrzlý sbalil, seběhl kopec a na kole dojel podél Vltavy domů.
Závěrem bych chtěl říci, že i když to nevypadá, tak jsem celé focení podělal. Nedotáhl jsem na krev stativovou hlavu, a fotoaparát tak během těch 3,5 hodin malinkato klesal. Tedy první a poslední fotka toho večera je vertikálně cca o jeden cm posunutá. Takže už to nejde snadno složit na sebe, musely by se všechny snímky přesně zarovnávat. Takže výsledná fotka zachycuje pouhých 10 minut po půlnoci, a už i tam se ten pohyb projevuje. Kdyby mi to neujelo, tak by tam bylo více jednotlivých ohňostrojů.
Mějte se fanfárově v roce 2021!
Back to Top