Libeňské ostrovy
Některé mé fotografie už jste mohli vidět na několika fotografických výstavách v rámci českých prestižnějších fotosoutěží. Každý dobrý fotoreportér by měl umět dívat se okolo sebe. Aby vznikla zajímavá a originální fotografie, je třeba ji věnovat často mnoho času, příprav a úsilí. Základem je najít si vhodnou lokaci, být tam ve správnou dobu a mít trochu štěstí. Co je to správná chvíle? Světlo, počasí, mraky, vítr, denní doba, orientace (sever/jih/východ/západ) ... ale i obyčejná náhoda. Někdy je třeba si fotku takzvaně vychodit a dané místo navštívit mnohokrát. Někdy ale nemáte více než jeden pokus a musíte umět vytěžit maximum z toho, co se nabízí.
Rozhodl jsem se konečně pořádně prozkoumat Libeňské ostrovy, kolem kterých už několik let chodím běhat. Zašel jsem i na blízký Rohanský ostrov. Našel jsem zde několik nadějných lokací, kam se ještě vrátím, ale i mnoho hnusu a špíny. Internet je plný krásných fotek, nádherné nedotčené přírody a krásných lidí. Realita však bývá trochu jiná. Někdy je třeba se postavit rovnýma nohama do hromady ***, aby vznikla ona krásná fotka. 
Nachodil jsem za jediný den mnoho kilometrů a vlezl na místa, kam by se asi nikdo normální nešel jen tak projít. Udělal jsem cestou na mobil pár ilustrativních fotek. Kvalitní boty jsou na takovou výpravu základ! Na jednom takovém "romantickém místečku" jsem napočítal 10 kondomů a 7 injekčních stříkaček. Jehly mě však provázely skoro celou cestu.
Za každou trochu „pěknou“ fotku dávám jednu z jejího blízkého okolí.
Back to Top